piątek, 8 maja 2009

Gilette Venus Breeze - nowoczesna maszynka z paskami żelu

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

Firma Gillete z troską o potrzeby kobiet wprowadziła wiosną 2009 na polski rynek maszynkę Venus Breeze, której innowacyjny mechanizm oparty na wbudowanych paskach żelu umożliwia golenie bez potrzeby dodatkowego żelu czy pianki.
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Jak zapewnia producent efektem ma być jedwabiście gładka skóra, a samo golenie ma stać się łatwiejszym i bardziej komfortowym.

Mottem promującym nową maszynkę jest zdanie: Golenie nigdy nie było tak proste!

Postanowiłam sprawdzić czy wszystkie zapewnienia producenta oferującego maszynkę rzeczywiście mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, dzięki pomocy firmy zajmującej się reklamą dostałam do wypróbowania maszynkę Venus Breeze.

Oto jak maszynka zdała egzamin :-)
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
 • Wygląd i kształt:
  Maszynka ma ergonomiczny kształt i idealnie dostosowuje się do kobiecej dłoni, kolor produktu to lawendowy, połyskujący fiolet. Całość prezentuje się bardzo zachęcająco.

 • Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
 • Ostrza i wkładki:
  Maszynka wyposażona jest w trzy ostrza czyli trzykrotnie zwiększona się dokładność golenia, dzięki wbudowanym listkom skóra podczas golenia napina się co zapewnia dodatkowy komfort używania i dokładność wykonywanej czynności.
  Maszynka posiada również innowacyjne wkładki żelowe co jest jej największym atutem:
  + nie trzeba używać dodatkowego żelu czy pianki do golenia
  + oszczędzamy na zakupie żelu/pianki
  + wkładki wzbogacone są o olejki pielęgnujące skórę
  + wkładki są ruchome dzięki czemu dopasowują się do kształtu kobiecego ciała
  + zaoszczędzamy czas i nerwy: na pewno zdarza się Wam upuścić golarkę podczas nakładania pianki, gdy po nią sięgacie woda spłukuje piankę co wprowadza nas w zły nastrój.

 • Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
 • Opakowanie: maszynka oferowana jest w zestawie z dwoma wkładami i plastikową podstawką, którą można przymocować w łazience. Dodatkowo wewnątrz podstawki mieszczą się wymienne wkłady.

 • Zapach: piękny tropikalny zapach uwalniający się po zmoczeniu maszynki uprzyjemnia depilację.

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Cena Venus Breeze z dwoma wkładami: 49,99zł
4 wkłady do maszynki Venus Breeze: 49,99zł


Podsumowując jestem bardzo zadowolona z maszynki, najbardziej cieszą mnie wkłady żelowe, które znacząco oszczędzają czas, a skóra po goleniu jest gładka, nawilżona i odczuwalny jest przyjemny komfort, co ważne maszynka jest bezpieczna i nie podrażnia skóry.
Wygląd maszynki jest estetyczny ,a plastikowa podstawka jest bardzo praktyczna, całość zarówno wygląd jak i działanie wzbudza naprawdę pozytywne odczucia. Muszę podkreślić, że jestem wymagającą wobec różnych nowinek, przedtem używałam zarówno depilatora jak i różnego typu golarek oraz metod golenia (plastry z woskiem), działanie depilatora powodowało ,że wrastały mi włoski co tworzyło nieestetyczne skazy na skórze, z kolei maszynki często podrażniały moją skórę, a potrzeba dodatkowego produktu do golenia - pianki powodowała dyskomfort, plastry z woskiem jednak były najgorsze - trudne w użyciu ,czasochłonne, wosk ,który trudno było po depilacji zetrzeć ze skóry. Maszynka Venus Breeze w takiej sytuacji okazuje się być dla mnie najlepszą z dotychczasowych metod usuwających niechciane ''owłosienie'' :-)
Jedynym minusem maszynki Venus Breeze jaki zauważyłam to skutek uboczny działania wkładek żelowych, wiadomo ,że po goleniu należy umyć maszynkę, a żel nadal jest aktywny i niepotrzebnie się rozpuszcza, jednak plusem całej sytuacji jest fakt ,że żel nie rozpuszcza się natychmiast, uwalnia się on stopniowo i spłukuje dopiero w zetknięciu maszynki ze skórą.
Cieszy mnie fakt ,że konstrukcja produktu został szczegółowo przemyślana, na rynku nie widziałam podobnej maszynki, uważam ,że jest ona prawdziwie innowacyjna i dostosowana do dzisiejszych czasów i potrzeb kobiet.

Jako bonus kilka ciekawostek na temat golenia czyli FAKTY i MITY :
 1. Nieprawdą jest, że golenie wpływa na odrastanie, rozmiar i kolor włosów.
  Nie powoduje również, że włosy odrastają szybciej, są grubsze i ciemniejsze.
  Wpływa jedynie na kształt odrastających końcówek.
  Włosy wyrastające po depilacji mają stożkowe zakończenia, co sprawia, że wyglądają zdrowiej od włosów starszych i dłuższych.

 2. Włos sam w sobie jest martwy. Gdy tworzące go komórki obumierają
  i twardnieją, tworzy się trzon włosa.
  Trzon jest następnie wypychany przez ujście mieszka na powierzchnię skóry.
  Przeciętna prędkość takiego ruchu to 6mm miesięcznie.

 3. Zazwyczaj skóra kobiecych nóg jest względnie sucha, czego przyczyną jest niewielka ilość gruczołów łojowych.


Warto też wiedzieć, że:
 • Skóra i włosy są od siebie wzajemnie zależne. Na przykład, jeśli skóra zostanie przecięta lub podrażniona, szybko wraca do zdrowia, ponieważ komórki macierzyste zawarte w mieszkach włosów przekształcają się w komórki skórne w celu naprawy szkód. Mieszki włosa są niezwykle złożone oraz zawierają najbogatsze źródło komórek macierzystych.

 • Kobiece nogi i pachy łącznie zawierają około 78 000 mieszków włosów.
  Ich ilość uwarunkowana jest genetycznie i nie zwiększa się po narodzinach.

 • Kobiety mają średnio około 16 800 włosów na nogach i około 600 pod pachami.

 • Wiedząc, że większość mężczyzn usuwa owłosienie jedynie z twarzy lub szyi,a kobiety z nóg, pod pachami oraz z okolic bikini, łatwo obliczyć, że strefa depilacji u kobiet jest *osiemnastokrotnie* większa niż u mężczyzn.
  U kobiet strefa ta wynosi średnio 1690cm^2 , u mężczyzn zaś 95cm^2 .


* Złote zasady idealnego golenia Gillette *
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
 • Przed goleniem należy wziąć kąpiel lub prysznic, ale nie dłuższy niż dwadzieścia minut, gdyż można wtedy nadmiernie nawilżyć skórę i golenie nie będzie tak dokładne. Mydło nie jest najlepszym kosmetykiem do zastosowania przed goleniem, gdyż może ono zmniejszyć efektywność pracy maszynki oraz sprawić, że skóra będzie sucha i będzie się łuszczyć. Zatem, aby zatrzymać wilgoć w trzonach włosów warto zastosować żel do golenia, albo… użyć najnowszej maszynki Venus Breeze, z wbudowanymi paskami żelu, dzięki której nie ma potrzeby stosowania dodatkowego preparatu do golenia.

 • Warto używać nowoczesnych maszynek systemowych do golenia na mokro dla kobiet oraz odpowiednio często zmieniać ostrza. Dlaczego? Maszynki takie jak Gillette Venus Breeze są odpowiednio wyprofilowane, by golenie nierówności pod pachami i na kostkach było jeszcze bardziej skuteczne. Nowe ostrza pomagają osiągnąć dokładniejszy
  i gładszy efekt golenia i pomagają zapobiegać zacięciom i podrażnieniom.

 • Maszynki należy używać w sposób delikatny. Im lżejszy nacisk, tym lepszy efekt. Przy mniejszym nacisku ostrze może swobodnie przesuwać się po powierzchni skóry, goląc przy tym wszystkie napotkane włosy.
  Im nowsze ostrze, tym lżej wystarczy naciskać.

 • Nie ma żadnych jednoznacznych zasad mówiących o kierunku golenia. Stosując ergonomicznie zbudowaną maszynkę dobrej jakości, taką jak Gillette Venus Breeze, kierunek golenia nie ma znaczenia. Jedynym wyjątkiem są pachy, które należy golić przesuwając maszynkę do góry, w dół i na boki, ponieważ włoski w tym miejscu rosną w
  różnych kierunkach.

 • Goląc okolice pach, trzeba unieść wyprostowane ramię wysoko nad głowę i naprężyć skórę dla lepszego komfortu golenia. Włosy pod pachami odrastają prawie o połowę szybciej niż te na nogach. Najlepiej więc golić je codziennie dla zachowania poczucia czystości i świeżości.

 • Najtrudniejsze partie, takie jak kostki, uda oraz kolana zostawiamy na sam koniec, ponieważ wymagają one szczególnej uwagi.

 • Ostrza należy zmieniać regularnie, stępione nie są tak skuteczne oraz mogą zwiększać ryzyko infekcji.


Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna