poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Makijaż II - MAC Gentle Fume + Blue Flame ...

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
(zdjęcie reklamujące kolekcję MAC Smoke Signal)

Impulsem do wykonania makijażu był nowo nabyty cień MAC Blue Flame (kol. Cool Heat), postanowiłam go połączyć z odcieniami z palety MAC Gentle Fume (kol. Smoke Signal)...
Efekt jaki otrzymałam to makijaż wieczorowy, moim zdaniem idealny również w zestawieniu z jeansowym ubiorem.
Poniżej krok po kroku jak wykonać ten makijaż...(zdjęcia nie są retuszowane, a słaby obiektyw nie pozwala mi na ukazanie szczegółów)
Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot

 1. Na powieki nałóż utrwalającą i wzmacniającą kolor bazę Urban Decay Primer Potion.
  (Przy tym makijażu nie jest potrzebna aplikacja korektora na powieki gdyż dosyć mocno zostaną one pokryte kolorem cieni, wystarczy wypełnić drobne zmarszczki i wygładzić skórę powiek bazą Primer Potion)

 2. Na 3/4 powieki ruchomej - pozostawiając puste obszary w obu kącikach, nałóż cień MAC w kolorze Gentle Fume (matowa szarość z drobinkami srebrnego brokatu). Aby pokryć powiekę potrzeba przynajmniej dwóch warstw tego koloru.

 3. Kącik wewnętrzny rozświetl nakładając perłowy odcień z palety, o nazwie Rondelle, delikatnie połącz go z Gentle Fume ruchem w stronę załamania i rozetrzyj granicę pomiędzy kolorami.

 4. Nabierz na pędzelek odcień Blue Flame (przepiękny głęboki granat) i ruchem wciskającym zaaplikuj go najpierw w kąciku zewnętrznym oka na linii rzęs, następnie skieruj ruch w stronę załamania powieki i rozetrzyj cień na całej zewnętrznej części powieki ruchomej łącząc tym samym oba odcienie (granat z szarością)
  Zadbaj o idealny kontur makijażu, odcień Blue Flame poprowadź równolegle do linii prowadzącej od dolnych rzęs tak aby makijaż tworzył regularną całość i zaznacz obszar minimalnie nad załamaniem powieki.

 5. Aby Blue Flame idealnie stopił się z Gentle Fume i nie powstały podczas rozcierania ''prześwity'', nałóż na powiekę trzeci odcień z palety - Waft, dokładnie tam gdzie łączą się oba odcienie, dosłownie użyj ruchu wklepującego cień w powiekę i minimalnie go rozetrzyj (Waft to kolor ciemnej szarości, odcień jest perłowy i świetnie się rozciera, niestety Gentle Fume należy do rodzaju cieni, które trudno się cieniują stąd potrzebny jest ''pośrednik'' pomiędzy Gentle Fume, a perłowym Blue Flame)

 6. W tej chwili najbardziej widoczna jest granica linii nad załamaniem, należy ją rozetrzeć, do tego celu użyj ponownie koloru Rondelle (perła), podkreśl kości brwi - najlepiej użyj do tego celu większego pędzelka do cieni z miękkiego włosia, delikatnie omiataj obszar pod brwiami i linię załamania, w ten sposób granica stanie się bardziej miękka i rozmyta.

 7. Na dolną powiekę nałóż odcień Blue Flame od zewnętrznej strony do mniej więcej 3/4 powieki, w kąciku wewnętrznym do 1/4 powieki połóż odcień Rondelle.

 8. Czarną kredką - kohlem narysuj cieniutką linię wzdłuż górnych rzęs i na dolnej powiece od zewnętrznej strony do 3/4 zwężając linię wzdłuż jej przebiegu, następnie weź aplikator z gąbeczką i rozetrzyj kredkę aby nadać lekkiego efektu smokey.

 9. Wytuszuj rzęsy czarną maskarą np Diorshow Iconic (jak na zdjęciu).

 10. Oczyść obszar pod oczami np wacikiem kierując jego ruch wzdłuż definiowanej zewnętrznej granicy cienia aby dodatkowo ją udoskonalić, następnie wklep rozświetlający korektor pod oczy co odświeży spojrzenie i makijaż.


Paleta Gentle Fume niestety nie jest dostępna w regularnej sprzedaży, niektóre z odcieni można znaleźć w innych limitowanych edycjach lub upolować na aukcji internetowej w serwisie Ebay.com
To samo tyczy się koloru Blue Flame.
Pędzelki jakich użyłam do makijażu to:
MAC 227, 272, 239 i 228
Sephora 11 (aplikator z gąbeczką)


Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna